http://hu.wikibooks.org/wiki/Szak%C3%A1csk%C3%B6nyv/Alapok/Technika/O
A sajtgyártásból visszamaradó savó még sok ásványi anyagot, tejcukrot, albuminfehérjét és zsírt tartalmaz. Ha a savót természetes úton megsavanyítják (vagy ecetsavat adnak hozzá), majd 70–90 °C-ra felmelegítik, akkor a savóban maradt fehérjék (laktalbumin) pelyhes csapadék formájában kicsapódnak. Ez a zsendice. A zsendicét sajtruhán átszűrve, 12 órás csurgatás után kapják meg az ordát (albumin savósajt). A friss sajtok közé tartozik. Az alvadékból kinyert sajt mennyiségéhez képest az ordából csak kis mennyiség (6–10%) nyerhető ki, de ezt a sajtnál magasabb áron értékesíthetik.
Állaga lágyabb, mint a tehéntejből készült túróé, de ahhoz hasonlóan felhasználható. Romlékony, emiatt csak a frissen készült ordát javasolt felhasználni. Tartósítás céljából sóval gyúrják össze, és hűtve tárolják. Az orda kiváló tápértékű, és szinte salakmentesen emészthető. Erdélyben kedvelt desszert az ordás palacsinta, ami úgy készül, hogy a vékony palacsintát cukorral és apróra vágott kaporral vegyített ordával töltik meg."
Annyit hozzátennék még, hogy a szüleimnek vannak juhai, amelyek nyáron a legelőn vannak, és a juhok után kapunk bizonyos mennyiségű sajtot és ordát, tehát a juhász és a juhász felesége készítik a termékeket.
Üzletben nem is árulnak ordát, csak esetleg a piacok sajtos részlegén, ahol van ilyen.
Sajnos fotóm most nincs, de ígérem, ahogy sikerül készítenem, bepótolom.