Hozzávalók: 3 – 4 hagyma, egy bárány belsőségei (tüdő, vese,
máj, szív), kevés olaj, só, bors.
Elkészítése: a belsőségeket tejben kiáztatjuk, nagyobb
kockákra vágjuk. A hagymát a felforrósított olajon üvegesre pároljuk, hozzáadjuk
a tüdőt, a szivet, sózzuk, borsozzuk, és fél dl vizet töltve alája puhára
pároljuk. A legvégén hozzáadjuk a májat és a vesét, néhány percig együtt
főzzük, amíg a máj és a vese is elkészül.
Puliszkával,
friss kenyérrel, savanyúsággal tálaljuk.
Sajnos ilyen husikhoz nemigen jutunk hozzá, de nagyon finom lehet, guszta a fotón! :)
VálaszTörlésNagyon gusztusos és bizonyára finom is! A bárány nálunk aranyárban van - ha van! -, belsőséget nem is láttam! Két éve húsvétkor ettünk utoljára egy nagyon finom sültet, amit agyagtálban készítettem, ez az íz maradt meg bennem. A belsőséget nem ismerem, disznóvágáskor szoktunk savanyú levest készíteni, az abból van... '92-ben történt utoljára!:)
VálaszTörlésBiztos nagyon finomra sikerült :)
VálaszTörlésJujj, ez nagyon finom lehet! És csodás a tálalásod is, mint mindig! :)
VálaszTörlésNagyon finom lehet guszta! Bárányhúst még nem ettem sajnos!
VálaszTörlésHa nincs bárány, jó a nyuszi is, én hétvégén csináltam pont ilyet, és kedvenc sógorom kedvéért még puliszkát is főztem hozzá :D
VálaszTörlésCsak én a vért is felfogom, és májjal egy időben adom hozzá.
Ha olvastok itt Pestről- ugye, nem tudhatom, ki honnan-, akkor én két éve a Bosnyák piac egyik hentesénél vettem bárány belsőséget, borjúmájat, nagyon- nagyon olcsón. Sajnos a Bosnyák nekem is messze van...
Hankka, igen, tudom, nálunk is aki városon él nem nagyon jut hozzá, mert belsőségeket nem árulnak a mészárszékeken.
VálaszTörlésTiffanylda, nekünk szerencsénk van, hogy a szüleim tartanak juhokat, s mindenféle más állatot:) Tudom, hogy másként nehéz hozzájutni.
Rózsa, az volt bizony:)
teller - cake, köszi:)
Éva, csak ajánlani tudom, ha lesz egyszer rá lehetőséged kóstóld meg, kár lenne kihagyni.
Fernel, köszi az infokat az olvasok nevében is:)
Igen, mi is így szoktuk elkészíteni a nyúl aprólékját s, az is nagyon finom:) Sőt a csirkéét is, annak mi is kifogjuk a vérét, báránynak, nyúlnak nem szoktuk, de biztos az is finom:)
Minalunk itt Erdelyben is hasonloan keszitik ,nagyon finom ,egy keresem van a vert hogy adagojak ??? Koszi a valaszt !!!!
VálaszTörlésArpad Airizer, én is erdélyi vagyok, nyárádszeredai, Marosvásárhely mellett :) Mi a báránynak a vérét nem szoktuk kifogni, de a szárnyasok vérét igen, s annak az aprólékját is így készítjük el. A kifogott és megalvadt vért, felkockázva akkor szoktuk az aprólékhoz tenni, mikor a többi összetevő már megpuhult, mert a vérnek nem kell sok idő, hogy megsüljön, és nem szokyuk kavargatni, csak megrázogatni, hogy ne törjön össze. Isten hozta a blogomon, szívesen látom máskor is, remélem tudtam segíteni :)
VálaszTörlésKedves KATI ,nagyon koszonjuk az infot mar keszul is, es ugy tunik hogy nagyon finom lessz...ezuttal kivanunk Aldott Punkosdi Unnepet ...Kolozsvarrol sok szeretettel Agota es Arpad !!!
VálaszTörlésKedves Ágota és Árpád, nagyon örvendek, ha jól sikerült, nekem az ilyen visszajelzések jelentik a legnagyobb örömet :) Én is áldott pünkösdi ünnepeket kívánok!
VálaszTörlésahéten vettem aKauflandból bárány-júh belsösget képzeld Ausztráliából volt az eredete...
VálaszTörlés